A weboldalon sütiket használunk.

Palágyi Edit, a Szabad föld újságírója készített velem egy interjút, amit most itt is megosztok.

 

Színorgia  helyett

„Kitárom a szekrényajtót, és sírni tudnék, mert nincs egyetlen valamirevaló göncöm.” Stokker Szilvia egri szín- és stílustanácsadó szerint  sok nő járt már így, pedig általában van elég ruhánk, csak színben és fazonban nem passzolnak hozzánk.

Száz színes kendő – ez a színtanácsadó kelléktára, no és egy tükör. Ha a különféle árnyaltokban pompázó kendőket az arcunk közelébe teszi, kiderül, melyik az, amelyik a leginkább harmonizál a szemünk, a bőrünk és a hajunk természetes színével. Játéknak is szórakoztató, de ennél többről van szó... Egy hozzánk illő sál például fiatalabbnak, üdébbnek mutatja az arcot, a ráncokat is halványítja. Ha viszont rosszul választunk, évekkel öregíthetjük magunkat – tudom meg Stokker Szilviától. Sminkesként is azt tapasztalta, minden nőnek csak egy-két árnyalatú rúzs áll igazán jól. Nem kell szolgaian követni a divatot, mindenki akkor mutat a legjobban, ha a a maga isten adta színeit viseli. Egyszerre azonban lehetőleg ne hordjunk három színnél többet – javasolja Szilvia. A nők általában akkor kérnek tőle stílustanácsot, ha fordul egyet az életük: ha új állást kapnak, és fontos a magabiztos megjelenés, ha szingliként párra vágynak, vagy épp egy szakítás után próbálják összekapni magukat. Van mit tanulnunk...        

Tévedés például, ha ősszel – a természethez illően – gondolkodás nélkül vöröses barnába burkolózunk, tavasszal pedig fagylalt színű ruhákat öltünk. Az évszakok mégis fontosak, ugyanis megihlették Johaness Itten festő és művészetpedagógust, aki kategóriákba osztotta az embereket. Az évszakokról elnevezett négy színtípusból kiderül, hogy sötét vagy világos, élénk vagy fáradt színek után nyúljunk-e, a meleg vagy a hideg árnyalatokat részesítsük előnyben. Az elméletnek először csak a hollywoodi filmsztárok látták hasznát, hogy jól mutassanak a kamerák előtt. Később finomítottak a dolgon, és ma már 12 típust különböztetnek meg a tanácsadók – minden évszakon belül hármat. Így a tükrös-kendős besorolás után ki-ki kap egy saját színkártyát. Ha ezt a táskába rejtjük, az áruházban bolyongva leértékelve sem veszünk olyan ruhát, ami később a szekrényben porosodik, mert pocsékul nézünk ki benne.

Stokker Szilvia szerint sokan nehezen változtatják meg a jól bejáratott színvilágukat, de akinek van erre bátorsága, szinte kivirul, mert „hazatalál”. A színek üzenetével persze számolni kell: a vörös például az energia színe, de egy üzleti tárgyaláson túlzottan dominánsnak tűnhet az, aki ilyen kosztümöt ölt. Állásinterjúra főleg nem ajánlott. Otthon azonban remekül feldobhatjuk a levert kedélyünket ha piros pulóverbe bújunk.           

-  Tél típus: a sötét hajú, fehér bőrű „Hófehérkének” a hideg, élénk, sötét színek és a kontrasztok állnak jól, pl a fekete-fehér, a padlizsán.

- Nyár típus: visszafogott, finom jelenség, ugyancsak a hideg, de inkább világos, tompább színek előnyösek számára.

- Ősz típus: meleg, fáradtabb, sötétebb színeket hordjon, a rusztikus anyagokkal, a földszínekkel, a rozsdabarnával, bordóval nem tévedhet, de kerülje a feketét.

- Tavasz: üdeségéhez a meleg, élénk, világos árnyalatok illenek, jól áll neki az aranyszőke hajkorona.

PE